Merhabalar, Ben Barış;

Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Bursa’nın MusatafaKemalPaşa ilçesinde doğdum ve büyüdüm. Şuan da Denizli’de yaşıyorum.

Kendimi web teknolojileri alanında geliştirmek için çabalıyorum. Okula başlamadan önce yazılımla uğraşmışlığım yoktu. Sadece araştırır teorik bilgiler elde ederdim. Okula başlamamla birlikte Pamukkale Teknokent’de yeni şeyler öğrenmeye istekli arkadaşlarım ile birlikte php öğrenmeye başladım. Yazılıma ilk adımı aslında böyle atmış oldum.

Aslında ilk teknokente gittiğimde aklımda web teknolojileri yoktu . Daha çok masaüstü yazılımcılığı düşünüyordum. Ama o an anladım ki web teknolojileri ile yapabilceklerimin sınırı hayallerimdi. O andan itibaren web teknolojilerini araştırmaya başladım hala da araştırmaya devam ediyorum. Ama bana web teknolojilerinin ,kurumsal web sitesi yapmaktan ibaret olmadığını anlatan ve bu konularda kafamı açan, düşüncelerimi geliştiren Kemal Kanok‘a bir teşekkürü borç bilirim.

Aynı zamanda okulda C programlama dersi alarak C dilinin genel yapısını öğrendim. Yaklaşık 2 ay önce symfony öğrenmeye arkadaşım Çağatay Çalı‘nın yardımlarıyla Erdem ile başladık. Özel bir hoca edasıyla kendi bilgi ve birikimini bize aktarmaya çalıştı.

Erdem ile birlikte öğrendiklerimizi projeler yaparak pekiştirmeye devam ettik. Yaptığımız çalışmaların hepsini Github üzerinden yürüttük. ( Yaptıgımız çalışmaları buradan inceleyebilirsiniz. )

Aynı zamanda siber güvenliğe merak sardım. Daha güvenli yazılımlar çıkartabilmek için siber güvenlik ile ilgilenmem gerektiğini düşünüyorum. Bu alanda da aynı şekilde arkadaşlarım ile beraber çalışmalar yapmaya devam ediyoruz . Ama bu alanda daha yolun çok çok başındayım.

Şuan da Cordova ile multi platform projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Daha öğrenmem gereken çok şey olduğunu farkındayım ama artık bu yola başladım ve emin adımlar ile ilerliyorum ve öğrendiklerimi de bu blog üzerinden öğrenmek isteyen arkadaşlarım ile paylaşacağım.

Yaptıgım ve yapacağım projeleri takip etmek için beni github üzerinden takip edebilirsiniz.

Github/barisesen